trafik kazası tazminatı nasıl hesaplanır ?

trafik kazası sonrasında sakatlanma tazminatı

Sitemiz üzerinden başvuru formu doldurarak veya 0507 900 42 80 nolu telefonu arayarak MEHMET BALIK ile görüşebilirsiniz.
Müşteri temsilcilerimizi sizleri ziyaret edip trafik kazası kaza tespit tutanağı ve ameliyat raporlarınızı incelemesinden sonra haklarınızın neler olduğunu sizlere bildirecektir.

Sigorta hukuk firmasına hergün gelen başvurulardan bir tanesini sizler için aydınlatıcı bir bilgi olsun diye açıklamak zorunda kaldık Trafik kazasından dolayı alınacak olan sakatlanma tazminat miktarı nedir ? ve ölümlü trafik kazasında sigorta tazminatı ne kadardır ? gibi sorulara cevabı en kısa ve öz şekilde şöyle anlatacağız

Öncelikle Trafik kazası sakatlanma tazminatı hesaplama veya ölümlü kazada tazminat hesaplamasını ben yapıyorum diyen kişiye inanmayınız. Çünkü Aktüer hesaplamacılar haricinde bu hesaplamayı ben biliyorum diyen kişi sizlere yalan söylemektedir.  Üç aşağı beş yukarı tahmin yürütebilir ama kesin tutarı hiçbir zaman hesaplayamaz. Bu hesap Aktüer hesaplamacılar tarafından yapılmaktadır.

Trafik kazası sakatlanma tazminatı hesaplamasında sakatlanma tazminat miktarını belirleyen kusurun önemi yüksektir. Çünkü kusur alacağınız tazminat bedelini kusur oranında düşüreceği anlamına gelir.Örneğin siz trafik kazası sonrasında %50 (8/2) kusurlu bulundunuz ve bilirkişidede kusurunuz değişmedi ve yarı yarıya kusurunuz onaylandı. Sizlere bu kusur üzerinde 30.000  tazminat çıkması halinde kusurunuz %50 olduğu için alabileceğiniz tazminat 30.000TL nin %50 sidir yani 15.000TL dir.

Sakatlanma tazminat miktarını belirleyen kusurum bulunmuyor başka neler hesaplamada göz önünde bulunuyor derseniz Trafik kazasından dolayı sakat kalan kişinin yaşı, maaşı, sakatlık oranı (hayati fonksiyonlerını etkileyen,kişinin yaşamını sürdürmesinde engel teşkil edici herşeyin doktor tarafından ön görülen yüzdelik bildirir rapor), kusur oranı gibi haller tazminatınızı etkiler veya yükseltir Mahkemeler AYİM’nin vermiş olduğu kriterleri dikkate alarak hesaplama yapmaktadır.  Tabi bu iş ölümlü kazada tazminat hesaplamasında farklı olmakla birlikte bazı hallerde mirasçıların yaşı bazı hallerde vefat eden kişinin yaşı baz olınarak hesaplama yapılmakta ve bazende mirasçıların yaşı baz alınmaktadır. ölümlü kazada tazminat hesaplaması (DESTEKTEN YOKSUN KALMA TAZMİNATI) hakkında ilerleyen günlerde detaylı bilgi içeren yazılarımızı yayınlayacağız

No Comments

Bir Cevap Yazın

WhatsApp Mesaj Gönder