Sigorta Danışmanlık Ve Hukuk Hizmetleri

Sitemiz üzerinden başvuru formu doldurarak veya 0507 900 42 80 nolu telefonu arayarak MEHMET BALIK ile görüşebilirsiniz.
Müşteri temsilcilerimizi sizleri ziyaret edip trafik kazası kaza tespit tutanağı ve ameliyat raporlarınızı incelemesinden sonra haklarınızın neler olduğunu sizlere bildirecektir.

Günümüzde sık sık karşılaşılan kazaların başında trafik kazaları gelmektedir. Trafik kazaları hem maddi hem de manevi kayıplara neden olan, dünyanın değişik ülkelerinde her gün karşılaşılan kazalar olarak bilinmektedir. Bu kazaların değişik nedenlere bağlı olarak meydana geldiğini söylemek gerekir. Trafik kazalarının meydana gelmesine neden olanları şöyle açıklamak mümkündür:

1- Sürücü Dikkatsizliği

2- Araç teknik donanımının yetersizliği

3- Trafik yoğunluğu

Bu üç maddede belirtilenler trafik kazalarının oluşumu için en önemli nedenler olarak bilinir.

Trafik kazalarının ortaya çıkardığı maddi ve manevi zararlar :

1- Maddi zararlar

Dünyada ve ülkemizde karşılaşılan her trafik kazasının maddi ve manevi zararlarının olduğu bilinmektedir. Bu kazaların vermiş oldukları en büyük zarar araçlar üzerindeki zararlardır. Kaza yapan her araç eski kullanım performansını sağlamaz ve sigortası yaptırılmamışsa araç tamamen maddi zarar olarak görülebilir. Bunun için aracın her zaman için uygun bir sigorta şirketi tarafından her türlü kazaya karşı sigortalatılması gerekmektedir. Sigortalı olan aracın kaza durumu söz konusu olduğunda sigorta şirketinden araç hasar değer kaybı tespiti yapılarak mağduriyetiniz en aza indirilmiş olur.

2- Manevi zararlar

Trafik kazaları sadece maddi zararla sonuçlanmamaktadır. Maddi zararların yanında insanlar üzerinde geri kalan yaşamları süresince etkisi altında kalacakları manevi zararlar da trafik kazalarının ortaya çıkardığı zararlardandır. Kimi trafik kazaları araç hasarı yanında kişilerin sakatlanmasına da neden olduğu görülür. Bu durumda kişiler trafik kazasının ortaya çıkardıkları bu sakatlıkla ömür boyu yaşamasına neden olacaktır. Böylesi bir durumda araç sigorta şirketleri büyük sorumluluk altında olmaktadır.

Araç sigortalı olduğu durumda trafik kazasında başınıza gelen her türlü sakatlanma durumunda trafik kazası sakatlanma tazminatı talep etme hakkınız bulunmaktadır. Hiçbir bedel yaşamınızdan eksilen uzuv eksikliği veya bedeninizin herhangi bir yerinde meydana gelen sakatlığı eski haline getirmemesine rağmen bunun sizin hukuki hakkınız olduğunu bilmenizde yarar var. Trafik kazalarının birçoğu uzuv eksikliği veya sakatlığa neden olduğu gibi birçoğu da ölümle sonuçlanmaktadır. Ölümle sonuçlanan trafik kazalarında kanuni varisler sigorta şirketinden trafik kazası ölüm tazminatı talep etmelidirler. Bunun için sigorta danışmandan bilgi almalısınız.

No Comments

Bir Cevap Yazın

WhatsApp Mesaj Gönder