Araç hasar değer kaybı

Sitemiz üzerinden başvuru formu doldurarak veya 0507 900 42 80 nolu telefonu arayarak MEHMET BALIK ile görüşebilirsiniz.
Müşteri temsilcilerimizi sizleri ziyaret edip trafik kazası kaza tespit tutanağı ve ameliyat raporlarınızı incelemesinden sonra haklarınızın neler olduğunu sizlere bildirecektir.

Kaza sonrası tamir ve onarım gören her araç, ikinci el değerinde bir düşüşe uğrar ve aracınız değerinden en az 3.000TL lik bir hasar değer kaybı oluşur. Bunun tazmininde Zorunlu Trafik sigortası mevzuatı esas alınır. Ve sadece kazada kusursuz ya da en az kusura sahip olan taraf bu hakka sahiptir. Kusurlu sürücünün aracında da hasar varsa ve kaskonun yapıldığı sigorta şirketinin poliçesinde “hasar değer kaybının karşılanacağı taahhüttü bulunuyorsa, bunu kendi sigorta şirketinden karşılayabilir.

Araç değer kaybının hesaplanmasında pek çok değişken göz önüne alınmaktadır. Bunların en başlıca olanları;

• Aracın markası, modeli ve üretim yılı
• Aracın daha önceki hasar geçmişi
• Aracın trafiğe çıkış tarihi ve mevcut kilometresi

Trafikte yaşanacak tatsız kazalar sonrası, mevzuata göre doğru işlemlerin yapılması ve doğan tazminat haklarının en kısa sürede elde edilmesi konusunda sağladığımız hizmetlerle her zaman yanınızdayız. Tüm sigorta ve ilgili trafik mevzuatı konularında yardıma ihtiyaç olduğunuzda, web sitemizden ( Sigortahukuk.com ) bilgi sahibi olabilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

No Comments

Bir Cevap Yazın

WhatsApp Mesaj Gönder